Vše, co jste nevěděli o medovině

Co je to medovina?

Medovina je velmi starý nápoj, který pili již staří Keltové. Svými vlastnostmi připomíná víno.


Prvním krokem při výrobě medoviny je výroba základu – smíchání medu a vody v určitém poměru (30 – 60 kg medu na 100 litrů vody). Tento základ se buď nevaří nebo vaří dle zvolené technologie včelařem. Po vzniku základu a po případném vychladnutí se přidávají speciální kvasinky. Medovinový základ kvasí 4 – 8 týdnů při stanovených teplotách.

 

Po vykvašení se základ nechá zrát v chladných místnostech 3 měsíce až 2 roky (i více).

Na ochucení se používají bylinky, koření, kyselina citrónová i umělá aromata.

Pokud včelař zvolí správný výrobní postup, po vykvašení základu mu nezůstane v roztoku žádný zbytkový cukr z medu a obsah alkoholu je mezi 12 – 15,5 % alkoholu, což zajišťuje její stabilitu.

Medovina se přislazuje většinou řepným cukrem, výjimečně medem.

Při výrobě medoviny je mnoho rozličných výrobních postupů. Kvalitní medovina má několik základních atributů: při její výrobě bylo použito alespoň 35 kg medu na 100 l vody, alkohol v ní obsažen pochází pouze z vykvašeného medu, neobsahuje konzervační a stabilizační látky, použité aroma je pouze na dochucení a netvoří hlavní chuť medoviny. Kvalitnější je medovina vyráběná studenou cestou, kdy se základ medu a vody nevařil – v medovině zůstaly všechny prospěšné látky, které obsahoval med.

Z čeho se naše medovina skládá?

Naše medovina je vyráběná přibližně z 45 kg medu a 100 vody (přesný obsah měříme vždy sacharimetrem). Dle druhu je vyráběná buď studenou nebo horkou cestou. Je většinou nedobarvována a dle druhu používáme nebo nepoužíváme bylinky a koření. Alkohol v naší medovině pochází pouze z vykvašeného medu. Nestabilizujeme žádnými konzervačními látkami. Přislazujeme do 10 % cukru (některé vybrané druhy do 14 a 18 %).

Záruka kvality

Pro každou výrobní dávku si necháme stanovit v akreditované laboratoři obsah alkoholu, který deklarujeme na etiketě. Jsme pod stálým dohledem celního úřadu.

Některé výrobky na konci výrobního procesu dochucujeme umělými aromaty. Správný název výrobku a přesné složení je pak dle zákona uvedeno na etiketách.

Ustoupili jsme od barvení medoviny kulérem, a to i z toho důvodu, že už není vyráběn přírodně ale chemicky za pomocí amoniaku. Vůbec nepoužíváme při výrobě kyseliny a umělý alkohol.

Stabilizaci medoviny zajišťujeme dvojitou filtrací a garantovaným obsahem alkoholu.

Alkohol mladším 18 let neprodáváme!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení